První květnový den se konal na Kamencovém jezeře Chomutovský pohár dračích lodí. Podařilo se nám sestavit školní posádku z chlapců a děvčat ze sedmých až devátých tříd a tak jsme se rozhodli, že se závodu zúčastníme. 30. dubna jsme se sešli na loděnici oddílu kanoistiky na Kamencovém jezeře a seznámili se s technikou pádlování a jízdy na dračí lodi. Vyzkoušeli jsme si také, jak ‚chutná‘ jízda v téměř závodním tempu na trati 200 metrů. První májový den jsme si dali sraz na Kamenčáku. Převlékli jsme se do závodního a pořádně se rozcvičili. Pak už přišel start naší první jízdy, pak další a ještě start v jízdě o celkové pořadí.  Jízda v závodě je přeci jen trochu jiná, než tréninková ve vlažném tempu. Ruce bolely, dechu se nedostávalo, ale bojovali jsme. Na posádky složené z dospělých jsme sice nestačili, ale některé jsme alespoň řádně prohnali. Odměnou za naši snahu nám byly stříbrné medaile v kategorii juniorských posádek. To v závodě na 1000 metrů jsme se vytáhli, protože se nám podařilo předjet čtyři dospělácké posádky. Snad si den strávený v přírodě a se sportem každý užil. Těšíme se, že se setkáme na dalších podobných akcích. Plánujeme účast v závodě dračích lodí na Matyldě u Mostu a tradiční sjíždění řeky Ohře.  Tak AHOJ na další akci.

Luděk Hrbek