Vybraní žáci 8. A ze školního kola se zúčastnili okresního kola v soutěži Krajská odysea v robotice dne 30. dubna 2019. Soutěž se konala na Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Chomutově. Soutěž probíhala v týmech, který tvořili dva žáci ze ZŠ a 2 žáci ze SŠ. Soutěžící byli krátce seznámeni s průběhem soutěže a rozlosováni do týmů. Zahájení soutěže bylo v 9 hodin a soutěžící se vrhli do daných úkolů:

  1. sestavení robota ze stavebnice
  2. sestaveným robotem projet bludiště a splnit zadané úkoly
  3. oddechová soutěž Pevná ruka
  4. sestavení a zprovoznění jednoduchého elektronického obvodu (policejní maják na nepájivém kontaktním poli)
  5. vědomostní kvíz z oblasti elektrotechniky a robotiky

Pro žáky byly připraveny zajímavé ceny. Vítězný tým pak postoupil do krajského kola. Žáci 8. A se se svým týmem umístili na krásném 3. místě.