V pátek 1. října proběhlo za pěkného slunečného počasí okresní kolo v přespolním běhu. Přespolní běh je vytrvalostní běh v terénu na vzdálenost 1,5 až 2 kilometry. V kategorii dívek 6. a 7. tříd si skvěle vedlo družstvo žákyň naší školy ve složení: Nela Kužílková, Kateřina Staňková, Kateřina Svejkovská, Natálie Dvořáková, Anežka Krajíčková a Kristýna Škrobová. Dívky vybojovaly stříbrné medaile za druhé místo. Nejrychlejší z našich dívek byla Nela Kužílková, která doběhla mezi jednotlivci druhá. Děvčatům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy. Naši školu dále reprezentovali tito žáci z druhého stupně: Ondřej Svejkovský, Michal Szanyo, Adam Dvořák, Jan Král, František Šesták, Jiří Jonáš, Matyáš Gibas, Lukáš Reiss, Jakub Lukeš, Bronislav Bandas, Anna Bajerová, Hana Hrušíková, Aneta Cejthamrová, Aneta Hönigová, Eliška Karásková a Nela Hamerlová. Stejně jako stříbrné dívky i oni zaslouží poděkování za předvedený výkon a bojovnost v závodě. Věříme, že úspěch spolužáků inspiruje i ostatní děti, které budou chtít předvést, že na sobě dokáží pracovat a tím se zlepšovat a to nejen ve sportu, ale i v nabývání znalostí a vědomostí. Těšíme se na další úspěchy vás všech!

Luděk Hrbek