Naši deváťáci znovu prokázali své znalosti v oblasti přírodních věd. V soutěži nazvané Litvínovský choroš vybojovala trojice Štěpán Belekanič, Josef Beneš a Adam Dvořák skvělé druhé místo. Soutěž již více než dvacet let pořádá SOŠ pro obnovu a ochranu životního prostředí Schola Humanitas v Litvínově. Letos se do soutěže přihlásilo 47 tříčlenných družstev z 26 základních škol z celého Ústeckého kraje. V deseti soutěžních úkolech se děti poměřují ve znalostech z chemie, přírodopisu, matematiky, fyziky či zeměpisu. Nechybí také úkoly, v nichž musí žáci prokázat svou tělesnou zdatnost. Kromě výše uvedených chlapců naši školu reprezentoval ještě jeden tým ve složení Natálie Klímová, Sára Misiorová a Veronika Sollnařová. Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Luděk Hrbek