Ve dnech 2. a 3. května proběhl ve třídě 4. B pod vedením paní učitelky Polákové projekt Pes nejvěrnější přítel člověka.

Žáci byli rozděleni do šesti smeček různých plemen (vlčáci, ohaři, jezevčíci, teriéři, chrti, knírači). Každá smečka představila své plemeno a splnila zadaný úkol v prezentaci. Děti se svých úkolů ujaly s nadšením a své prezentace splnily nad očekávání. Dále navštívily psí útulek, přinesly pejskům pamlsky a doplnily svou práci o své postřehy z návštěvy psího útulku.

Druhý den následoval představením a ukázkou svých domácích mazlíčků. Ve třídě se sešli pejskové, kočičky, králíčci a křečci. Děti představily své mazlíčky a seznámily celou třídu, jak se o ně starají.

Všechna zvířátka se ve třídě chovala příkladně. Pejsky a kočičky doprovodili rodiče dětí a po ukázce si je odvedli domů. Ostatní zvířátka s dětmi zůstala po celé vyučování.

Celé dva dny proběhly úžasně. Dětem se projekt velmi líbil.