Dne 17. února si žáci druhého stupně v rámci hodiny tělesné výchovy vyzkoušeli sport, se kterým se běžně v tělocviku nesetkají. Do školy jsme pozvali zástupce Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích, kteří dětem představili veslování na veslovacích trenažerech. Snahou Centra je zapojit co nejvíce mladých lidí do akce s názvem Česko vesluje a přitáhnout tak děti k veslování a pohybu jako takovému. Děti se nejprve seznámily se správnou technikou veslování  a  pak si trenažery vyzkoušely. Nakonec  sestavily čtyřčlenné týmy, které spolu soupeřily ve štafetovém závodě na čtyři minuty. První jízdy byly spíše rozpačité. Ale jak si děti na pohyb při veslování zvykaly, zlepšovaly se rychle i jejich výkony. Nejlepším týmům se za čtyři minuty podařilo překonat hranici jednoho kilometru. Jak se naši mladí veslaři snažili je vidět z obrázků z akce.

Luděk Hrbek