Dne 18. září 2021 se děti ze Základní školy Školní z třídy 8. D zúčastnily s třídní paní učitelkou Martou Blažkovou a asistentkou Martinou Blažkovou projížďky na dračí lodi. Tuto atrakci vyhrály v loňském roce za první místo na atletickém závodě. Dračí lodě jsme naplánovali na jednu víkendovou sobotu, aby se jí mohli zúčastnit i rodiče a sourozenci dětí. Rodiče dorazili ve velmi hojném počtu. Všichni si oblékli plovací vesty a hurá do dračí lodi, rodiče i děti. Rodiče, kteří se už na loď nevešli, podporovali naši posádku ze břehu a vše pečlivě dokumentovali. P. uč. Luděk Hrbek podal před startem velmi vyčerpávající instrukce a poté si za intenzivního bubnování p. uč. Jaroslavy Koubové děti i rodiče objeli několikrát dokola Kamencové jezero. Na závěr si vyzkoušeli, jak probíhají závody na 200 m. Startovali přesně dle pokynů a následně na povel zastavili. Všichni dračáci si jízdu na lodi velmi užili. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne s dětmi a rodiči.

Martina Blažková