V pátek 24. září se žáci druhého stupně zúčastnili závodu školních posádek na dračích lodích. Týden před závody děti absolvovaly tréninkové jízdy na Kamencovém jezeře.  Samotný závod na trati dlouhé 200 m se tradičně odehrál na jezeře Matylda u Mostu. Povětrnostní podmínky pro závod byly tentokrát extrémní vzhledem k silnému větru, který vzdouval na hladině jezera půlmetrové vlny. Jízda proti větru byla také náročná. Naši školu reprezentoval tým s názvem Tužky ze Školní na těchto závodech již potřetí. Tentokrát byl složený ze žáků 6. B a 9. A. Po pátém a druhém místě, na něž dosáhl náš školní tým v minulosti, jsme se letos museli spokojit s jedenáctou příčkou. Přesto dětem patří dík za bojovnost a nadšení s jakým k závodu v náročných podmínkách přistoupily. Nasbírané zkušenosti určitě zúročí v příštím ročníku závodu. Poděkování patří i těm dětem, které se nakonec do lodě nedostaly a podporovaly své spolužáky hlasitě ze břehu.

Luděk Hrbek