Dne 30. září 2021 jsme se vydali se třídou 9. A a s paní učitelkou třídní Věrou Bednářovou na Úřad práce v Chomutově. U vchodu nás čekaly dvě milé paní. Zavedly nás do zasedací místnosti, kde beseda probíhala. Poučily nás o možnostech, které mají žáci devátých ročníků po ukončení základní školy. Jednou z možností je pokračování ve studiu na středních školách. Dozvěděli jsme se, podle čeho máme střední školy vybírat, a že střední odborné učiliště také není špatná volba. Ukázaly nám Atlas středních škol platný pro Ústecký kraj. Na konci jsme si udělali test, ze kterého vyšlo, které profese by nás mohly v budoucnu nejvíce bavit. Myslíme si, že pro nás byla tato beseda velmi užitečná a pomohla nám rozhodnout se, kam bychom mohli po základní škole směřovat. Tímto děkujeme za celou třídu Úřadu práce v Chomutově.

Justýna Jana Škrabanová a Karolína Kaňková