Na obou stupních školy probíhala od října 2021 do května 2022 Soutěž ve sběru starého papíru (přepočítané na jednoho žáka). Žáci sbírali starý papír, kartony a plastová víčka. Svoz prováděla opět firma Švarc s.r.o. Most.

Na prvním stupni se nasbíralo 2965 kg papíru a 205 kg víček, celkem za 6914,50 Kč. V soutěži vyhrála 5. D (na fotografii), následovaly ji 4. A s 4. B.

Na prvním stupni došlo ke změně v odměňování. Odměnu získali pouze žáci, kteří odpadové suroviny sbírali, ne celá třída. Drobnou odměnu tedy letos získali i všichni drobní sběrači, kteří se svou třídou obsadili zbylá místa.

Na druhém stupni vyhrála třída 8. D s 1099 kg. Celkem se zde vybralo 1536 kg papíru. V lednu zde proběhl svoz za 1001 Kč.

Pevně doufáme, že námi budete sbírat odpadové suroviny znovu! Pomůžete tak nejen přírodě, ale odměnami uděláte zaslouženou radost Vašim dětem.

Ivana Chloupková, koordinátor EVV