Hned první týden v září vyjely třídy 2. B, 2. D a 4. A na třídenní pobyt na Horní hrad na Hauenštejn. Cestu tam i zpět absolvovaly děti vlakem a k hradu statečně vystoupaly čtyři kilometry rozmanitým terénem. Tam je čekalo nejen pěkné ubytování v podkroví hradu, ale i příjemný personál, dobré jídlo a pěkný program. Kastelán je provedl hradem i přilehlou botanickou zahradou a na nádvoří si děti mohly během pobytu do sytosti užít malého hřiště a netradičních her, jako jsou souboje se speciálními dětskými meči, střelba z malé kuše a chození na chůdách. Čtvrťáci i druháčci si dobře rozuměli a nebyl pro ně problém hrát ve volném čase společně stále dokola „pamatováka“. K příjemné domácí atmosféře přispívalo několik zdomácnělých koček a pávů, jež se mezi návštěvníky volně pohybovali. Vrcholem programu byla noční hra, kdy se šly děti za tmy podepsat do Rytířského sálu. Na strašidelné zvuky i ducha v masce jen tak nezapomenou. A o to, aby výjezd opravdu neměl chybu, se postaralo v neposlední řadě také slunné podzimní počasí.

Ivana Chloupková