V úterý 27. 9. navštívila naše třída 9. A s paní učitelkou Věrou Bednářovou Střední odbornou školu ESOZ v Chomutově.

Po příchodu jsme byli přivítáni a poté zavedeni do laboratoře, která slouží pro studium energetických oborů. Učebna byla moderní a na každé lavici byly elektrické zásuvky. Po usazení do lavic nám pan učitel této školy Evžen Snášel spustil prezentaci o robotech. V úvodu jsme se dozvěděli o původu slova robot. Dále jsme zjistili něco o druzích robotů, jakými způsoby se roboty programují, jakými druhy signálů se dají ovládat a další zajímavé poznatky. Také jsme si mohli vyzkoušet ovládat již sestavené roboty. Na konci exkurze si někteří z nás odnesli odměnu za správně zodpovězené otázky z informací, které byly součástí prezentace.

Exkurze se povedla a vyvolala jen pozitivní reakce. Myslíme si, že mohla i někoho navést ke studiu na této škole.

Josef Beneš, Adam Dvořák