V pátek 14. října 2022 jsme se vypravili do městské knihovny, kde na nás čekala paní Dana Nepovímová, která si pro nás připravila besedu o komiksovém časopise „Čtyřlístek“. Posadili jsme se na koberec a s nadšením jsme čekali, co si pro nás paní knihovnice připravila. Bylo pro nás připraveno několik zajímavých úkolů, s kterými jsme si hravě poradili. Nejdříve jsme si přečetli, že známé postavičky pejska Fifinku, prasátko Bobíka, kocourka Myšpulína a králíka Piňďu vymyslel a nakreslil Jaroslav Němeček. Potom jsme z kartiček se slovy složili větu a dozvěděli jsme se, že Čtyřlístek bydlí ve vesnici Třeskoprsky u rybníku Blaťák pod hradem Bezzubem. Našli jsme osm rozdílů, přečetli jsme část příběhu, vyprávěli jsme o něm svým spolužákům, hledali jsme název časopisu a na závěr jsme vyluštili křížovku, která nám prozradila, že Čtyřlístek jsou bezva kamarádi. Beseda byla nejenom zábavná, ale i naučná a už se těšíme na další setkání v knihovně.

Jana Šťastná, 2. A