V pátek 21. října se vydala třída 8. A společně s paní učitelkou Věrou Bednářovou na exkurzi nazvanou Energie pod pokličkou s tématem Robotika, která se konala na střední škole ESOZ v Chomutově. Cesta byla příjemná, jelikož jsme šli podél vlakového nádraží a byli jsme šťastní z osvěžujícího podzimního vánku. Po příchodu nás velice mile přivítali na recepci, kde si nás po chvíli vyzvedl pan učitel Evžen Snášel. Během své přednášky nás seznámil s roboty. Dozvěděli jsme se např. jaké jsou programovací metody, nebo kolik os je potřeba pro pohyb robota, či jaké typy robotů máme. Po dokončení prezentace nás pan Evžen Snášel překvapil kvízem, a pokud jsme dobře odpověděli na otázku, měli jsme na výběr z různých cen. Také jsme si mohli vyzkoušet termokameru, 3D pero a mnoho dalších zajímavých věcí. Cestou zpět do školy jsme se shodli, že se nám tato exkurze líbila a byli jsme rádi za tuto příležitost.

Matyáš Kotulič