Vánoční projektový den byl na druhém stupni plný zábavy a zajímavých aktivit. Ráno se děti setkaly a společně zazpívaly několik koled. Potom se třídy sešly na tržišti vánočních tradic, kde si představily různé vánoční zvyky, které si předem vylosovaly. Děti se seznámily i s méně známými zvyklostmi jako je sedm hrnečků, sbírání patek z vánoček, vynášení štěstí nebo předpovídaly počasí pomocí soli a cibulových slupek. Dopoledne nám zpříjemnily paní kuchařky, které připravily vynikající punč.

Po představení tradic se třídy vydaly do města na lov fotek s vánočními motivy. Venku byla zima, ledovka a pršelo, ale to neodradilo děti od pořizování nápaditých fotek. V poledne se všichni vrátili do školy, kde si v třídách vzájemně rozdali dárky. Bylo to příjemné zakončení roku.