Třídy 4. B a 5. D se opět potkaly při společném projektu. Tentokrát byl zaměřený na masopust a činnosti s ním spojené.

V průběhu jednoho týdne žáci zpracovali pozvánky a plakát na karneval, prostřednictvím krátké pohádky se seznámili s tradicemi, které jsou spojené s masopustem. Ve dvojicích se pak pustili do vyplňování pracovních listů. Prvním úkolem bylo pojmenovat masopustní masky podle přiloženého popisu. Žáci tak například našli klibnu, laufra, bábu s nůší nebo slaměného. Na dalším pracovním listu seřadili pracovní postup ke smažení koblih. Nakonec vyluštili osmisměrku, která skrývala tajemství, že masopust obvykle končí pochováním basy.

Projekt vyvrcholil 16. února, kdy se do vyzdobené tělocvičny vydali kromě kuchařky, kouzelníka, indiánky také Tři králové. Byli vlastně dva – jeden onemocněl, ale přesto se zúčastnil. Zbývající dva králové překvapili a posledního krále „přinesli“ na fotografii😊. Karneval zpestřily soutěže, písničky, a nakonec i vyhlášení nejhezčích masek.

Z karnevalu odcházely všechny děti s malou odměnou, ale také s hezkým pocitem, že jsme si společný projekt dokázali užít.