Letos jsme vyrazili na lyžařský kurz do Krkonoš. Z počátku nám nepřálo počasí, a tak jsme první deštivé dopoledne strávili v tělocvičně. Na pořadu byl týmový souboj v ping-pongu, florbalu a cvičení na žebřinách. Odpoledne jsme vyrazili na malý výlet k chatě Apalucha, kterou znáte z filmu S tebou mě baví svět. Další dny jsme již lyžovali. Skiareál v Dolním Dvoře nedaleko Vrchlabí neměl chybu. Z chaty na svah to bylo jen pár metrů. Sjezdovka Sluneční nám poskytla vše, co jsme pro lyžování potřebovali. Dostatek sněhu, svah tak akorát, čekání na vlek minimální. Jen toho sluníčka a také přírodního sněhu by nám Krakonoš pro příště mohl nadělit o trochu více. Lyžování jsme občas proložili soutěžemi mezi týmy, které byly namixované z kluků a holek z různých ročníků. Někteří na lyžařském kurzu zažili svou první samostatnou jízdu na vleku a své první oblouky v pluhu svahem dolů. Jiní zdokonalili své lyžařské umění, nebo se dozvěděli, kdo byli Bohumil Hanč a Václav Vrbata, nebo kolik metrů nad mořem opravdu leží vrchol Sněžky.

Tak se na Vás těšíme zase za rok, lyžníci. Skol.

Luděk Hrbek