Dne 16. května 2023 zamířila třída 8. D vlakem do Domova dětí a mládeže v Litoměřicích. Návštěvu si třída domluvila při projektu „Den pro školu“, kde jim pan Jiří Rudolf (dobrovolník z programu Den pro školu) nabídnul, že se mohou přijet projet.

Ráno třída vyrazila vlakem do Ústí nad Labem a dále do Litoměřic. Z nádraží jsme šli pěšky rovnou do DDM, kde už na nás čekal pan Rudolf. Uvítal nás a provedl všemi kluby, které DDM dětem nabízí (např. modelářství, robotika, tisk na 3D tiskárně, šicí dílna, skládání se stavebnicí Lego a Merkur). Děti si s nadšením vše prohlédly a na závěr si vytvořily ze dřeva podložku pod hrnec.

Při cestě zpět na nádraží jsme navštívili náměstí, občerstvili se a dali si chutnou zmrzlinu. Všem se výlet a návštěva DDM velmi líbila a děti mrzelo, že jsou Litoměřice tak daleko, protože jinak by určitě nějaký zábavný klub navštěvovaly.