V polovině června sjížděli naši deváťáci tradičně řeku Ohři na kánoích. Příprava proběhla předem na Kamencovém jezeru, kde si děti vyzkoušely jízdu na kánoi na klidné vodě a seznamovaly se s jejím ovládáním. Pak už následoval přesun vlakem do Vojkovic, kde jsme postavili tábor. Stavba stanů prověřila fantazii, technický um a zručnost všech. Následoval výklad záludností tekoucí vody a záchrany převržené lodě a plavajících vodáků. A pak už praxe na tekoucí vodě. Jízda v proudu, v protiproudu, traverzování, nastupování a vystupování. Odolnost nás všech prověřily také dvě chladné noci strávené ve spacáku ve stanech. Druhý den nás čekal úsek řeky z Karlových Varů do Vojkovic. 25 kilometrů dalo některým řádně zabrat. Ale klobouk dolů. Nikdo nefňukal. Všichni zdárně projeli peřeje a prokličkovali mezi záludnými kameny skrytými pod vodní hladinou a dorazili zpět do tábořiště. Volný čas děti trávily hrou lakrosu a fotbálku. Večery pak u táboráku. Nabyté vodácké zkušenosti využili všichni poslední den při štafetovém závodu na kánoích a kajacích. Závod byl napínavý až do samého závěru. A dopadl nakonec jako obvykle. Zvítězili ti lepší a šťastnější.

Ahoj!

Luděk Hrbek