V pátek 8. září vyrazili žáci všech čtvrtých ročníků do Zooparku Chomutov.  Čekal je projektový den na téma Zvířata v Zooparku.  Děti se nejprve rozdělily do skupin a vymyslely si název. To jim šlo hravě, a tak se z nich během chvilky stali například pumy, králíci nebo třeba lvi. Poté už skupinky začaly plnit jednotlivé úkoly. Jedním z úkolů bylo najít zástupce mezi čtyřnohými zvířaty, a také mezi ptáky, rybami či hmyzem. O vybraných zástupcích zvířat měla každá skupina napsat krátké vyprávění.  K tomu jim pomáhaly tabulky s informacemi pro veřejnost umístěné u daného výběhu zvířete. Všichni žáci tyto úkoly splnili na výbornou. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o jednotlivých zvířatech. V závěru projektového dopoledne si ještě stihli zahrát několik pohybových her na hřišti a samozřejmě nakoupit dobroty. Všem se takto strávené dopoledne líbilo. Děti odcházely ze Zooparku s dobrou náladou a novými zážitky. Shodly se, že opět brzy společně vyrazíme za dalším dobrodružstvím.