Naše děvčata ze 7. A se ve středu 20. 12. nominovala na Mistrovství světa v halovém veslování 2024 školních týmů.

Sportovní akce s názvem Chomutov vesluje 2023 se zúčastnily třídy 7. A a 8. B. Naši žáci utvořili 6 čtyřčlenných týmů (dívky, chlapci, mix) a společně s dalšími základními a středními školami Chomutovska si to rozdali na veslařských trenažérech v Městské sportovní hale Chomutov. Žáci soutěžili v jízdě na čas 4x 1 minuta.

Byli jsme ve velké nevýhodě, protože jsme soupeřili se školami, které na rozdíl od nás veslařské trenažéry mají a pravidelně na nich trénují. I tak se všechny naše týmy umístily na medailových příčkách, v celkovém hodnocení základních škol jsme se se ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského podělili o 3. místo. Největší úspěch zaznamenal již zmíněný dívčí tým ze 7. A, který svou kategorii vyhrál a bude se připravovat na únorové mistrovství světa.

Akce Chomutov vesluje byla velmi povedená. Pro žáky je veslování netradiční disciplínou, soutěž v týmu závodníky ještě více namotivuje k co nejlepším výkonům. Závod je tak pro žáky velmi atraktivní a baví je. Příjemnou atmosféru podpořili i ti žáci, kteří nesoutěžili, zato fandili, co mohli.

Všem závodníkům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

Děvčatům držíme palce a těšíme se v únoru na další sportovní zážitky!

Soutěžní družstva:

Chlapci 7. třídy: Matěj Skupa, Petr Šrůtek, Marek Košut, Lukáš Vaško

Dívky 7. třídy: Veronika Bušová, Klára Staňková, Ella Sovadinová, Kateřina Králová

Mix 7. třídy: Anna Hessová, Antonie Kristová, Pavel Pinta, Daniel Zoth

Chlapci 8. třídy: Tobiáš Klinkáček, Dominik Macháček, Tomáš Škraban, Vladyslav Zashchyta

Dívky 8. třídy: Anežka Krajíčková, Lenka Lisá, Darina Zaiachuk, Barbora Drábová

Mix 8. třídy: Lenka Lisá, Anežka Krajíčková, Dominik Macháček, Tomáš Škraban