Ve středu 20. 12. 2023 se naše třída 6. C sešla v 7:20 před školou a přešla na hlavní vlakové nádraží Chomutov, odkud nám jel v 7:53 rychlík do Varů. Cesta proběhla bez problémů a kolem 9. hodiny jsme byli na místě. Z nádraží jsme šli směrem do centra až k hotelu Pupp, odkud jsme jeli lanovou dráhou na Dianu. Na Dianě jsme vyšli na rozhlednu, prohlédli si trochu zamračené Vary, ale i přes to byl výhled krásný. Dále jsme navštívili Motýlí dům, který byl pro děti velkým zážitkem, protože někteří motýli sedali dětem na hlavy a ruce. Po prohlídce jsme opět nasedli na lanovou dráhu a nechali se odvézt zpět do centra, odkud naše cesta směřovala přes kolonády, kde měly děti možnost ochutnat a zkoušet teplotu pramenů. Poslední zastávkou ve Varech byla návštěva McDonaldu, kde si děti nakoupily občerstvení a odpočinuly. Poté jsme se odebrali zpět na vlakové nádraží, odkud nám jel ve 13:10 vlak do Chomutova. Do Chomutova jsme přijeli sice až v 15:10, protože měl vlak více než hodinové zpoždění, ale to nám zážitky z výletu nepokazilo. Výlet se všem opravdu povedl.

Žáci byli skvělí a celou dobu panovala velmi dobrá a vánoční nálada.