Ve čtvrtek 21. prosince jsme s naší třídou 7. B navštívili vánoční výstavu háčkovaných postaviček, zvířátek a betlému v chomutovském muzeu.

Když jsme do muzea přišli, přivítali nás dvě milé paní, které nás poté výstavou provedly. Nejprve jsme se byli podívat na háčkované postavičky a zvířátka. Bylo to moc hezké a někteří jsme se divili, že to dokáže někdo vyrobit. Pak jsme se šli podívat na háčkovaný betlém, opět byl velmi nádherný. Nejvíce se nám líbilo prasátko ve chlévě.

Nakonec prohlídky jsme šli do místnosti plné ručně zhotovených zvířátek a ozdob na stromeček, které byly také moc krásné a zajímavé. V muzeu pro nás byly také připravené pracovní listy k vánočním tradicím v Krušných horách. Při plnění úkolů jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. Na závěr návštěvy jsme vyráběli vánoční ozdobu, kterou jsme si mohli odnést.

Vánoční výstava s dílničkami se nám všem moc líbila, byla velmi zajímavá a inspirativní.

                                                                                           třída 7. B