Dne 20. 2. 2024 jsme se společně s paní učitelkou Bednářovou vydali na exkurzi do Třídírny odpadů Ekoselect a.s. v Chomutově. Na cestu jsme vyrazili hned ráno, ještě před zvoněním, a protože je třídírna odpadů blízko školy, byli jsme tam velmi rychle. Když jsme dorazili na místo, přivítal nás ochotný pan Široký, který nás provedl celým areálem. Jako první jsme se všichni podívali do haly, kde se třídí plasty a papíry. Následně jsme pokračovali k třídicí lince, k lisu papíru a k různým zajímavým materiálům v halách. Zaměstnance jsme viděli celou dobu pracovat v plném provozu a musím uznat, že je to určitě náročná práce. Ke konci exkurze jsme přešli k hromadě vyhozených vnitřků skutečných vojenských helem a řekla bych, že tato ukázka zaujala kluky z naší třídy nejvíce. Před ukončením exkurze se všichni zúčastnění žáci 9. A zvážili na automobilové váze. Kolik byste si tipli, že může jedna menší třída vážit? Náš průměrný tip byl okolo 700 kg, ale vážili jsme zaokrouhleně 880 kg. Po této exkurzi jsme nasbírali spoustu nových vědomostí a už víme, jak správně třídit odpad. Děkujeme za možnost návštěvy. Bylo to moc fajn.

Kateřina Záveská

„Překvapilo mě, kolik odpadu dokáže pouhý Chomutov vytvořit. Průvodce byl moc fajn a přál bych si, aby byla exkurze delší.“

Zbyněk Kohl 

„Bylo to tam moc zajímavé a je moc super, že jsme se tam mohli podívat. Nainstalovala bych tam ale nějaké voňavky nebo popřípadě nakoupila masky pro zaměstnance, aby se zápach neutralizoval.“

Karolína Zichová

„Tak bylo to poučné a zajímavé. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, které jsem nevěděla.“

Kamila Potěšilová