Dne 22. 3. 2024 se třída 6. C vydala pěšky do sportovní haly ve Spořicích, kde na ní čekal program „Finanční gramotnost“. Zde byli žáci rozděleni do dvou skupin a společně se podíleli na rozvoji finanční gramotnosti, učili se pracovat s penězi, rozdělovat je, získávat je a nakupovat tak, aby se nezadlužovali. Na různých stanovištích si mohli vyzkoušet pracovat v různých oborech, např. být zedníkem, podlahářem, manikérkou nebo spisovatelem. Za vydělané peníze si pak mohli jít nakoupit různé věci, např. elektroniku do domácnosti, oblečení, zaplatit nájem, elektřinu a vyjít s penězi tak, aby něco i ušetřili. Oběma týmům se to podařilo.

Program se dětem líbil a užily si to. Po programu se vydala třída opět pěšky do školy, kde celou akci ještě žáci zhodnotili s třídní učitelkou a paní asistentkou.