V únoru proběhla na 1. stupni naší školy výstava Ekotvoření. Samotní žáci nebo třídy měli vytvořit jakékoliv výrobky z odpadových materiálů jako je karton, plastové lahve, víčka, hliník a podobně. Výsledek všechny překvapil. Celkem bylo ve vestibulu vystaveno 60 výrobků. Ještě týden po termínu odevzdání nosily děti další a další nápadité věci jako krmítko pro ptáčky z větviček, cvrnkací hru s víčky a gumou v krabici, věnec z korku a podobně. Nakonec všichni žáci prvního stupně výtvory svých spolužáků obodovali. Každý přidělil po 1 bodu dvěma výrobkům, které se mu líbily nejvíce. Poté došlo k vyhlášení vítězů, kde dostali ti nejlepší pěkné ceny. Největší úspěch měla oranžově zářící žirafa z petlahví, kterou vytvořila 5. ŠD. Na druhém místě se umístilo velké akvárium z krabice plné mořských tvorů vyrobené 2. ŠD a svítící medúza Aničky Dvořákové z 1. A. Třetí místo obsadili tučňáci 5. D. Na 4. místo se  dostali žáci 5. A Adéla Kocprdová, Matyáš Svítok , Dominik Duda a třída 4. D. a pátá byla třída 5. B. Výstavu si všichni dlouho prohlíželi a mnozí zde našli inspiraci pro další tvoření.