V pondělí 22. 4. 2024 se na ZŠ Chomutov Školní uskutečnila akce Den Země 2024. Žáci 5. A si společně s paní učitelkou Chloupkovou připravili pro své spolužáky z 1. stupně celkem 11 aktivit. Všechny byly zaměřeny na poznávání a ochranu přírody. Děti tak poznávaly jednotlivé druhy stromů, doplňovaly značky do koloběhu přírody, čichem poznávaly koření, podle zvuku zase druhy luštěnin či obilovin, třídily správně odpad nebo třeba hádaly, za jak dlouho se který materiál v přírodě rozloží. Za to získávaly od svých starších spolužáků razítka, a nakonec je za dobrou práci čekalo překvapení od jejich paní učitelky. Páťáci si naopak vyzkoušeli, jaké to je někomu něco trpělivě vysvětlovat. Celá akce se velmi povedla a nikomu nakonec nevadilo, že se musela díky chladnému počasí konat v tělocvičně místo na zahradě školy.