V pátek 26. dubna jsme odjeli vlakem do Bíliny. Našim cílem byla po Rané a Písečném vrchu další hora Českého středohoří. Tentokrát Bořeň. Znělcová skála připomínající Ďáblova horu v americkém Wyomingu. Zanedlouho poté, co jsme minuli lázeňský dům Bílinské kyselky, jsme začali z údolí říčky Bíliny stoupat strmě vstříc k vrcholu. Do výšky 539 metrů nad mořem nám to trvalo asi hodinu. Ze skalnatého vrcholu byl krásný výhled na velkou část Ústeckého kraje. Nejnápadnější byly hradba Krušných hor, jámy po těžbě hnědého uhlí, nově vznikající jezera a komíny uhelných elektráren a litvínovské chemičky. Také jsme v dálce poznali kopce, na které jsme vyšplhali v loňském školním roce. Ke zdaru výletu přispělo pěkné počasí. Po sestupu na náměstí v Bílině se většina z nás odměnila zmrzlinou v místní cukrárně.