Ve čtvrtek 2. 5. 2024 naše třída 7. B ze ZŠ Školní v Chomutově navštívila s paní učitelkou Martou Blažkovou chomutovské Oblastní muzeum. Čekal nás program nazvaný Boží bojovníci v Chomutově. Dozvěděli jsme se, proč lidé z Chomutova neměli rádi Jana Žižku a husity. A ani se jim nedivíme, potom všem, co zde provedli. Viděli jsme také krátké, zábavným způsobem zpracované, filmy o husitství. A poté, již vážnou formou, dokument pana Šlajse o husitech v Chomutově. Navštívili jsme i hvězdářskou věž v muzeu, ze které jsme podle indicií hledali místa, kde byli středověké brány Chomutova. Bylo to trochu složitější pátrání za pomoci mapy, ale nakonec jsme ta místa našli. Poté jsme podle textu luštili kvíz Kdo jsem a snažili jsme se sestavit skládačky, které byly nápovědou k určení významných osobností husitství.  

Celý program se nám velmi líbil, byl připravený zábavnou formou a čas strávený v muzeu nám rychle uběhl. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací z dějin Chomutova.

Stejný program navštívila 3. května 2024 také třída 7. D.