Žáci 8. A, 8. B a 8. D navštívili v minulém týdnu nově otevřené Centrum duševního zdraví Naděje, ve Školní ulici č. 5336. Poté, co si žáci prohlédli prostory, ve kterých probíhají konzultace s dětmi a jejich rodiči a dozvěděli se základní informace o službě, rozdělili se do dvou skupin. Ve skupinkách pak žáci pod vedením zkušených pracovnic centra diskutovali o tom, co je to duševní zdraví, co ho ovlivňuje, jaké druhy duševního onemocnění znají a jak si mohou sami pomoci, když na sobě cítí duševní nepohodu. Žáci také pracovali s příběhem Emy a Pavla, kteří se dostali do náročné životní situace a potřebovali pomoc. Dále si názorně vyzkoušeli jednoduché relaxační techniky, které pomáhají zklidnit mysl a tělo, pracovali s kartami emocí  a osahali si antistresové pomůcky nejrůznějších druhů.