Ve středu 19. 6. naši žáci 2. stupně opět porovnali své síly při sportovním dnu. Už potřetí jsme se zároveň také zapojili do celorepublikové sportovní akce T-Mobile Olympijský běh.

Žáci devátých tříd s panem učitelem Hrbkem zorganizovali sportovní klání mezi třídami. Týmy absolvovaly v průběhu dopoledne 10 disciplín, např. běžeckou štafetu, střelbu na bránu, skok z místa, chůzi na chůdách.

Sportovní den vyvrcholil závodem na 600 m, při kterém žáci bojovali každý sám za sebe. V cíli na každého čekala medaile a něco malého na zub.

Po celý den jsme se měli možnost občerstvit ve stánku Mooni. Žáci a učitelé se mohli osvěžit ledovou tříští, nealkoholickými míchanými nápoji či kávou.

Vítězem sportovního dne se stala 8. A. Třída vyhrála jízdu na dračí lodi zdarma. Sportovní trika T-Mobile Olympijského běhu dostali za nejlepší běžecký výkon mezi chlapci Tobiáš Klinkáček z 8. B a nejrychlejší z děvčat Kateřina Králová ze 7. A.