Třída 3. A se s nadšením zapojila do charitativního projektu Čtení pomáhá. Tento projekt, který spojuje radost ze čtení s pomocí druhým, umožňuje dětem přispívat na dobročinné účely prostřednictvím čtení knih. Projekt každoročně rozdělí 10 milionů korun  na charitativní účely. Žáci budou pravidelně navštěvovat knihovnu a z přečtených knih ze seznamu projektu, pak budou plnit test. V případě úspěšného vyplnění, získá žák 50 korun, které pak může věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Je to skvělá příležitost, jak rozvíjet čtenářské dovednosti a zároveň podporovat charitativní činnost. Díky tomu se děti nejen zlepšují ve čtení, ale také se učí empatii a solidaritě. Třída 3. A se těší na knihy, které budou číst, a na další příležitosti, jak pomoci těm, kteří to potřebují.