18. a 19. června 2026 proběhlo na obou stupních školy vyhodnocení sběru starého papíru a celoroční soutěže Mistři třídění, ve které jednotlivé třídy 1. stupně soutěžily, kdo nejlépe třídí odpad ve třídě.

Díky výborné spolupráci rodičů žáků jsme na naší škole nasbírali celkem 6680 kg  starého papíru za 10 290,- Kč.Na 2. stupni donesla nejvíce papíru  Martina Krajcová (380 kg), dále Kristýna Kašpárková a Jiří Kadleček (150 kg).  Na 1. stupni proběhlo vyhlášení jako vždy na zahradě školy, kdy bylo oceněna na 1. místě Kateřina Kúdelová (321 kg), na 2. místě  Marie Zábojová (319 kg)  a na 3. místě Dominik Žluva (236 kg) Zkrátka nepřišli ale vůbec žádní sběrači. Každý, kdo se zapojil, si odnesl pěknou cenu. A nutno říci, že možná díky tomu se zapojuje do sběru starého papíru stále více žáků. Vždyť letos jich bylo na obou stupních 62.

Za 1. místo v Mistrech třídění si odnesly do třídy nové hry třídy 1. C a 2. A a za 2. místo 3. B a 5. A, které neztratily buď žádný nebo pouze 1 bod za celý školní rok. 

Jsme pyšní na své žáky a jejich rodiče, protože se v této oblasti jednoznačně stále lepší a pomáhají tím nám všem. Děkujeme.