V úterý 21. května 2019 přijelo na první stupeň Docela velké divadlo z Litvínova a sehrálo pro děti z druhých a prvních ročníků představení Poplach v pohádkovém lese. Všechny překvapila velkolepá výprava – velké kulisy představující les s jeskyní a herci v barevných kožešinových maskách lesních zvířátek.

Ty vtáhly děti do lesní říše, kam přichází lidé dělat skládky odpadků. Nejen, že ukázaly dětem, jak si mají navzájem pomáhat, když jednoho z nich něco trápí, ale i těm nejmenším předvedly, jak je jednoduché třídit odpadky do barevných kontejnerů a potom si užívat příjemně čistého prostředí kolem sebe. Když pohádka plná chytlavých písniček skončila, mohla si jedna třída druháků na tabletech vyzkoušet třídit odpad ve hře Ekontíci.