Dne 30. 5. 2024 navštívili žáci z 5. A REVOLUTION TRAIN, vlak, jehož vagóny byly přeměněny na několik malých kinosálů, které dětem postupně promítaly příběh člověka, který se stal závislý na drogách. Celým programem, který byl maximálně interaktivní a poutavý, provázel žáky velmi citlivým způsobem člověk pracující u městské policie. Části vlaku byly zařízené tak, aby měly děti pocit, že životem závislého člověka přímo procházejí. Navíc dostaly hned na začátku programu nápoj a malé občerstvení, aby se cítily v pohodě.

Díky interaktivitě programu si žáci odnesli kromě silného zážitku také pocit odpovědnosti za vlastní život. Zcela určitě teď budou mnohem lépe připraveni na správnou volbu, dostanou-li se do podobných situací.