V rámci Operačního programu Spravedlivá transformace a projektu RUR spolufinancovaného Evropskou unií se skupina žáků naší školy zúčastnila pětidenního soustředění na Přírodovědecké fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Program byl cílen na žáky s hlubším zájmem o přírodovědné obory. Pro žáky i jejich pedagogický doprovod byl pracovníky univerzity připraven pestrý program, kterým účastníci procházeli v prostorách kateder chemie, fyziky, matematiky, biologie nebo geografie. Součástí programu byl i celodenní výlet do Ekocentra v Oldřichově v Hájích. V rámci výletu děti spolu se svým doprovodem absolvovaly také terénní cvičení v přírodní rezervaci Jizerskohorské bučiny. Kromě zážitků při zajímavých chemických pokusech, zábavných matematických úlohách a přírodovědných hrách, si žáci společně se svými novými kamarády i lektory a pedagogy, užili i nemálo zábavy. Zároveň se děti blíže seznámily s prostředím univerzitního kampusu.