Ve středu 16. října se po celé škole na 1. i 2. stupni hemžili žáci a vymýšleli o sto šest, co by si ve škole přáli, kde by našli vhodné místo k realizaci svých nápadů, hledali, kde by mohli co zakoupit, kdo by jim mohl pomoci, kolik by jejich plány stály peněz.

Naše škola se totiž v letošním roce zapojila do projektu Školní participativní rozpočet, tzv. Pébéčka. Město Chomutov poskytne škole na realizaci vítězného projektu částku 50 000 korun.

Tým učitelů, asistentek a žáků, kteří se do projektu vrhli, připravili pro celou školu projektový den Pébéčko day, při kterém se všichni dozvěděli, co znamená Pébéčko, jaká jsou jeho pravidla a začali pracovat na svých návrzích. Žáci vytvořili velmi příjemnou a tvůrčí atmosféru, mnoho žáků přišlo s pěknými nápady, co by si ve škole přáli.

Projekt bude pokračovat 1. listopadu, kdy se otevře online formulář, do kterého žáci vyplní své nápady. O nejlepším návrhu rozhodnou online hlasováním na přelomu března a dubna.